Strona główna Aktualności Warsztaty medialne dla prezentera i reportera radiowego

Warsztaty medialne dla prezentera i reportera radiowego

fot. SXC.HU

Warsztaty medialne organizuje Bemowskie Centrum Kultury ArtBem. Uczestnicy poznają tajniki pracy prezentera i reportera radiowego. 

Podczas warsztatów przyszli radiowcy nagrają swoje pierwsze wejścia na antenę, nauczą się jak zmontować materiał do emisji i jak stworzyć audycję radiową. Poznają pracę prezentera i reportera radiowego. Sprawdzą swoje możliwości, będą montować dźwięki, nagrywać audycje i wywiady. Poćwiczą posługiwanie się poprawną polszczyzną poprzez różnorodne ćwiczenia dykcyjne. Przygotują i poprowadzą swój pierwszy program radiowy.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą metodą warsztatową, przez zabawę i doświadczenie. Nie zabraknie metod aktywizujących – np. burza mózgów, metoda dramy, metoda projektu itp.

W programie zajęć znalazły się m. in.: praca ze sprzętem i oprogramowaniem radiowym, nagrywanie prostych materiałów dźwiękowych, montaż materiału dźwiękowego, prowadzenie wywiadu radiowego, praca przy konsolecie radiowej, terminologia radiowa i przygotowanie ciekawych wejść prezenterskich.

Uczestnicy w grupie początkującej zapłacą 230 zł za 10 spotkań, w zaawansowanej – 180 zł za 10 spotkań. Z Bemowską Kartą Mieszkańca grupa początkująca zapłaci 207 zł za 10 spotkań, a zaawansowana – 162 zł za 10 spotkań.

Gupa początkująca będzie miała zajęcia we wtorki w godz. 17-18, a zaawansowana – w piątki od godz. 18 do 19.