Strona główna Aktualności Służbowe samochody burmistrzów i ich zastępców

Służbowe samochody burmistrzów i ich zastępców

Zarząd Bemowa ma do dyspozycji sześć samochodów: Volkswagen Passat (rok prod. 2008), Chevrolet Epica (2007), Skoda Octavia (2010), VW Caravelle (2011), Renault Laguna (2005) i Opel Vivaro (2002).

Wszystkie pojazdy posiadają wyposażenie standardowe tj: el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek. Wykorzystywane są zamiennie zarówno przez burmistrza i jego zastępców, jak też przez wydziały dzielnicy Bemowo.

W porównaniu z innymi dzielnicami nasza dzielnica się nie wyróżnia. Z danych urzędu miasta wynika, że burmistrzowie warszawskich dzielnic jeżdżą służbowymi autami mającymi średnio ok. 7-8 lat. Ich zastępcy zazwyczaj korzystają z własnych samochodów. Przysługuje im ryczałt na paliwo.

Ulubionym samochodem burmistrzów jest Skoda Octavia. Popaularnymi markami są również: Renault, Peugeot i Citroen. Najnowszymi samochodami jeżdżą członkowie zarządu Bemowa i burmistrz Pragi-Południe. Do ich dyspozycji są samochody z 2011 r. Na drugim biegunie znajduje się zarząd Wesołej, który nie ma ani jednego służbowego samochodu.

Samochody kupione w tej kadencji mają cztery dzielnice: Bemowo, Wola, Praga-Północ i Praga-Południe. Najstarszymi pojazdami jeżdżą natomiast władze Włoch. Auto burmistrza ma 13 lat, wiceburmistrzów – 9 lat.

 

Jak to wygląda w poszczególnych dzielnicach?

Burmistrz Białołęki Piotr Jaworski użytkuje samochód służbowy marki Renault Laguna z 2008 r., wersja podstawowa. Zastępcy burmistrza: Piotr Smoczyński i Mariusz Budziszewski wykorzystują do celów służbowych własne samochody. Mają ryczałt na 500 km miesięcznie.

W Urzędzie Dzielnicy Bielany są dwa samochody osobowe, z których korzystają członkowie zarządu: Opel Vectra (2007, 1,9 diesel) i Peugeot 407 (2008, 1,8 benzyna)

Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński ma do dyspozycji Citroena C5 z 2007 roku. Wiceburmistrzowie wykorzystują do celów służbowych swoje prywatne samochody.

Siedmioletnim samochodem jeździ również burmistrz Ochoty Wojciech Komorowski. Jest to Skoda Octavia II z 2007 r. (pojemność silnika 1800 cm). Wiceburmistrzowie korzystają z samochodów prywatnych na zasadzie ryczałtów.

Burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski jeździ trzyletnią Skodą Octavią. Jest to najmłodszy samochód, pozostający tylko do dyspozycji burmistrza. Nowszym autem może poszczycić się tylko prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zastępcy burmistrza Pragi-Południe korzystają z samochodów prywatnych.

Burmistrz sąsiedniej Pragi-Północ Piotr Zalewski również jeździ Skodą Octavią, ale z 2008 r. Do obsługi wszystkich wydziałów urzędu przeznaczony jest z kolei Citroen Berlingo z 2011 r.

Burmistrz Rembertowa Kacper Pietrusiński jeździ Skodą Superb z 2007 r. Zastępcy burmistrza jeżdżą prywatnymi samochodami w ramach ryczałtu.

Burmistrz Targówka Sławomir Antonik korzysta z Citroena C5 z 2006 r. Do dyspozycji urzędu dzielnicy znajduja się także: Daewoo Leganza (1999), Citroen Berlingo (2005) i Nissan Primastar (2008).

Urząd Dzielnicy Śródmieście ma do dyspozycji cztery samochody: dwa Peugeoty 407 z 2007 r., Nissana Primerę z 2002 r. i Renault Lagunę z 2001 r.

Zarząd dzielnicy Ursus ma do dyspozycji jeden samochód służbowy. Jest to Chevrolet Epica, rok produkcji 2008, pojemność 1991 cm3, wyposażenie – standard.

Trzy samochody służbowe wykorzystuje zarząd Ursynowa. Burmistrz Piotr Guział jeździ Citroenem C5 z 2007 r., wiceburmistrz Witold Kołodziejski – Skodą Octavią z 2008 r., a wiceburmistrz Piotr Machaj – Fordem Focusem z 2010 r.

Burmistrz Wawra Jolanta Koczorowska ma do dyspozycji Peugeota 407, rok produkcji 2007. Wiceburmistrzowie korzystają z samochodów prywatnych na zasadzie ryczałtów.

Urząd dzielnicy Wesoła nie ma samochodów oddelegowanych do dyspozycji burmistrza i jego zastępców.

O nowym samochodzie najwyższy czas pomyśleć we Włochach. W dyspozycji burmistrza Michała Wąsowicza pozostaje Daewoo Nubira z 2001 r. Wiceburmistrzowie jeżdżą na zmianę FSO Lanosem z 2005 r.

Urząd dzielnicy Wilanów ma do dyspozycji dwa samochody Renault Grand Scenic z 2007 r. i FSO Lanos z 2005 r.

“Burmistrzowie zasadniczo jeżdżą renówkami, jednakże w skrajnych przypadkach są też wożeni lanosem, bedącym w dyspozycji Wydziału Administracyjno-Gospodarczego” – tłumaczą urzędnicy.

Urząd dzielnicy Wola dysponuje pięcioma samochodami służbowymi. Do dyspozycji burmistrz Urszuli Kierzkowskiej oraz jej zastępcy przekazane zostały dwa Ople Astra 1.6, z 2007 r. Obydwa samochody są prowadzone przez burmistrzów osobiście. Pozostałe samochody to Opel Vectra Z-C 1.8 (benzyna, rok produkcji 2007), Renault Kangoo W 1.6 (benzyna, rok produkcji 2011) i Opel Vivaro X83 2.5 (diesel, rok produkcji 2007). Są użytkowane w kolumnie transportowej Wydziału Administracyjno-Gospodarczego.

Urząd dzielnicy Żoliborz ma na wyposażeniu trzy samochody służbowe – dwie Toyoty Avensis z 2006 r. w wersji luna oraz Renault Kangoo z 2005 r. w wersji standard.