Strona główna Aktualności Co się dzieje w ratuszu?

Co się dzieje w ratuszu?

Burmistrz Krzysztof Zygrzak podał się do dymisji, ale ponownie został powołany. 

Na poniedziałkowej sesji rady dzielnicy burmistrz Krzysztof Zygrzak złożył wniosek o „wotum zaufania”, by potwierdzić swój mandat. W efekcie rada odwołała zarząd, po czym powołała go w tym samym składzie raz jeszcze. Burmistrzem ponownie został Krzysztof Zygrzak, a jego zastępcami: Jakub Gręziak i Radosław Kulikowski.

„To, że radni po raz kolejny wybrali zarząd dzielnicy, nie znaczy, że poprzedni wybór był jakkolwiek wadliwy. Dzięki obecności nowo powołanego radnego Krystiana Barcińskiego (objął mandat za Krzysztofa Zygrzaka) ucięto wszelkie intencjonalne spekulacje co do legalności wyboru zarządu i kwestii kworum. Warto dodać, że wcześnie mandat wiceburmistrza Jakuba Gręziaka został formalnie wygaszony. Dzięki temu skład rady dzielnicy ustabilizował się oraz została stworzona stabilna większość” – informuje Urząd Dzielnicy Bemowo.

Ponowne zaprzysiężenie Krystiana Barcińskiego zaskoczyło opozycję, ponieważ w porządku obrad nie było o tym mowy. „W porządku obrad nie ma zaprzysiężenia nowego radnego i dlatego jest ono bezprawne” – grzmiała opozycja.

Jednak mimo przepychanek radni z koalicji bronią się i liczą, że po tym wyborze prezydent Hanna Gronkiewicz -Waltz nada zarządowi dzielnicy pełnomocnictwa.