Strona główna Aktualności Dni Osób Niepełnosprawnych

Dni Osób Niepełnosprawnych

Fot. Pixabay.com/falco
Fot. Pixabay.com/falco

Zawody sportowe, warsztaty muzyczne i koncerty – te i inne atrakcje towarzyszyć będą Bemowskim Dniom Osób Niepełnosprawnych, które 12, 13 i 17 czerwca odbędą się na terenie dzielnicy.

Bemowskie Dni Osób Niepełnosprawnych to impreza, która powstała z myślą o integrowaniu środowiska osób niepełnosprawnych i sprawnych. Wydarzenia towarzyszące potrwają aż trzy dni.

12 czerwca (piątek) w godz. 10-14 odbędzie się XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Mieszkańców gościć będzie Gimnazjum Nr 81 (ul. Rozłogi 10). Na scenie wystąpi zespół Jeden Rytm Jeden Świat, ponadto będzie możliwość wzięcia udziału w: zawodach sportowych, warsztatach plastycznych i muzycznych, a także grach i zabawach. Imprezę zakończy występ zespołu Feniks i słodki poczęstunek.

Drugiego dnia – 13 czerwca (sobota) o godz. 12 w Szkole Podstawowej Nr 82 (ul. Górczewska 201) będzie miał miejsce Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Nie zabraknie tu atrakcji dla najmłodszych uczestników zabawy, w programie m.in. wspólne budowanie konstrukcji z klocków lego, malowanie twarzy oraz tworzenie figurek z balonów. Starsi mieszkańcy chętnie wezmą udział w kiermaszu ciast czy kursie pierwszej pomocy.

Bemowskie Dni Osób Niepełnosprawnych zakończą się 17 czerwca (środa) w sali koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury (ul. Górczewska 201). Na scenie BCK wystąpi zespół Cała Praga Śpiewa. Początek koncertu o godz. 13.