Strona główna Aktualności Dzień otwarty na Alei Sportów Miejskich

Dzień otwarty na Alei Sportów Miejskich

W sobotę odbędzie się dzień otwarty na Alei Sportów Miejskich. W programie warsztaty dla mieszkańców oraz zwiedzanie obiektu.

W związku ze zbliżającym się otwarciem Alei Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego, Urząd dzielnicy organizuje w najbliższą sobotę (22 marca) w godz. 12-16 dzień otwarty połączony z konsultacjami społecznymi.

– Tego dnia będziemy chcieli wspólnie z mieszkańcami ustalić zasady funkcjonowania Alei Sportów Miejskich po jej otwarciu – mówi wiceburmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak. – Będzie to także doskonała okazja do zapoznania się z koncepcją i infrastrukturą tej wyjątkowej na mapie stolicy przestrzeni miejskiej – dodaje.

Wspólnie z zespołem autorów Alei Sportów Miejskich oraz Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzone będą warsztaty, podczas których mieszkańcy będą mogli podzielić się z nami swoimi oczekiwaniami i pomysłami dotyczącymi funkcjonowania tego obiektu.

– Chcemy aby ta wyjątkowa w skali Warszawy przestrzeń miejska tętniła życiem, dlatego tak cenny jest głos mieszkańców i osób, które będą w przyszłości korzystać z tego miejsca – podkreśla Zygrzak. – Będziemy zadawać pytania dotyczące m.in. godzin otwarcia alei, funkcji jakie ma pełnić znajdujący się tam pawilon, czy też ewentualnej możliwości rezerwacji poszczególnych części alei – dodaje.

Mieszkańcy będą mieli także możliwość zgłaszania pomysłów na współpracę, zajęcia i inne elementy, które mogą znaleźć się w ofercie Alei. Podczas dnia otwartego będzie można także nauczyć się grać w boule i wygrać jeden ze stu zestawów do tej gry.

Niewykluczone, że podobne obiekty będą powstawać także w innych częściach Warszawy. – Aleja Sportów Miejskich to doskonały przykład pozytywnej współpracy miasta ze społecznymi aktywistami, którzy wspólnie z Bemowem zrealizowali swój autorski pomysł – mówi wiceprezydent Warszawy Jarosław Dąbrowski. – Projekt Alei Sportów Miejskich jest też atrakcyjny pod kątem realizacji podobnych inwestycji w innych dzielnicach.

Otwarcie Alei Sportów Miejskich planowane jest na koniec kwietnia, Bemowo na ten cel przeznaczyło 2 mln zł.

Dzięki tej inwestycji w jednym miejscu będą funkcjonować obok siebie m.in. kino plenerowe, podesty do tańca, boisko do gry w bike polo, strefa do gier planszowych, skatepark, tor do gry w boule, elementy do streetworkoutu oraz parkouru oraz ścianka wspinaczkowa. Po obu stronach alei znajdą się dwa pasy zieleni, które nie tylko stworzą odprężający, ciekawy pejzaż, ale też zachęcą mieszkańców do sadzenia kwiatów i warzyw.