Strona główna Aktualności Dziewięć dni Bemowa

Dziewięć dni Bemowa

Koncerty muzyki pop, pikniki rodzinne, spektakle, spotkania autorskie, zawody, imprezy, silent disco oraz zjazd food tracków – tak zapowiadają się pierwsze w historii Dni Bemowa, które odbywać się będą od 3 do 11 czerwca.

Dni Bemowa rozpoczną się 3 czerwca piknikiem rodzinnym w parku Górczewska. Od rana na mieszkańców będą czekać atrakcje i specjalne „miasteczko od przeszłości do przyszłości”. Dla młodszych i starszych dzieci przygotowane zostały zabawy, konkursy, gry miejskie, warsztaty, finał warszawskiego festiwalu FrankoFonia, spektakle, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, balonowe zoo, animacje. Oprócz tego zaplanowane są pokazy antyterrorystyczne, nauka pierwszej pomocy, zabawa z psem ratownikiem, food trucki i wiele innych. Wieczorem specjalnie dla fanów hip-hopu zagrają Szlagier, HiFi, Polska Wersja i Zipera.

– Dni Bemowa to przede wszystkim świetna zabawa. Przygotowaliśmy program, który powinien zainteresować każdego. Za nami największa impreza disco polo, teraz czas na atrakcje dla fanów hip-hopu i muzyki popularnej. Będziemy gościć laureatów nagród literackich, znanych artystów, kabarety oraz teatry. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze to spotkać się i wspólnie spędzić czas – mówi wiceburmistrz Bemowa Marek Lipiński.

W programie imprezy znalazły się również koncerty największych gwiazd pop: Kasia Kowalska, LemON, Anna Wyszkoni, Sidney Polak, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski. Na zakończenie odbędzie się maraton kabaretowy z udziałem m.in. kabaretów Smile i Kałamasz. Swój spektakl wystawi teatr Palladium,a niepowtarzalny występ da Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, po raz pierwszy w pełnym składzie!

Dla spragnionych literackich wrażeń zaplanowano spotkania z laureatkami: Paszportu „Polityki” 2016 Natalią Fiedorczuk-Cieślak oraz nagrody reporterskiej PAP Justyną Kopińską. Gościem Bemowskiego Centrum Kultury będzie Wiktor Zborowski. Na koniec Dni Bemowa wszyscy mieszkańcy są zaproszeni na Silent Disco – imprezę w słuchawkach.

– Zaplanowaliśmy wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, ale w szczególności mieszkańców Bemowa! To pierwsza tak duża impreza w naszej dzielnicy, ale nie ostatnia. Chcielibyśmy, żeby Dni Bemowa zagościły na stałe w kalendarzu imprez naszej dzielnicy – mówi Michał Grodzki, burmistrz dzielnicy.