Strona główna Aktualności Dziś masa rowerowa. Sprawdź, którędy pojedzie i dlaczego broni BemowoBike

Dziś masa rowerowa. Sprawdź, którędy pojedzie i dlaczego broni BemowoBike

Organizatorzy Warszawskiej Masy Krytycznej postanowili poszukać rowerów na Bemowie i bronić dotychczasowego systemu rowerowego w stolicy.

Hasło dzisiejszej Warszawskiej Masy Krytycznej to „Gdzie jest BemowoBike?”. Organizatorzy wydarzenia w ten sposób chcą wesprzeć mieszkańców Bemowa.  Przez urzędników, ich wojny i zaniedbania, nieporozumienia oraz walki o stołki mieszkańcy Bemowa stracili w swojej dzielnicy system rowerowy.

„Likwidując Bemowo Bike Warszawa zmniejszyła liczbę stacji roweru publicznego poniżej 200 – tym samym cofając się w rozwoju o ponad rok jeżeli chodzi o rozbudowę systemu. Temat Bemowo Bike jest istotny także z innego powodu – już niedługo kończy się umowa na operatora systemu Veturilo. Jeżeli miasto nie podejmie na czas odpowiednich kroków i nie rozpocznie z odpowiednim wyprzedzeniem działań na rzecz wyłonienia nowego operatora systemu lub zmiany modelu jego funkcjonowania, historia z Bemowo Bike może powtórzyć się – tylko, że w całej Warszawie” – informują organizatorzy Warszawskiej Masy Krytycznej.

O godz. 18 rowerzyści Krytycznej Masy Rowerowej wyruszą z placu Zamkowego i pojadą trasą: Krakowskie Przedmieście, Królewska, Grzybowska, Żelazna, Prosta, Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Powstańców Śląskich, Człuchowska, Lazurowa, Górczewska, Powstańców Śląskich, Wrocławska, Powstańców Śląskich, Reymonta, Kochanowskiego, Rudnickiego, Maczka, Powązkowska, Okopowa, Anielewicza, Świętojerska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, Plac Zamkowy. Łącznie pokonają około 26 kilometrów.