Strona główna Aktualności I co z tymi autobusami?

I co z tymi autobusami?

Około tysiąca osób wyraziło swoje zdanie odnośnie zmian w komunikacji miejskiej, jakie przygotowuje ZTM po uruchomieniu tramwaju między ul. Radiową a ul. Górczewską. Nie brakuje uwag krytycznych.

Na Bemowie, Bielanach i Woli odbyły się spotkania konsultacyjne. Dla tych, którzy nie mogli przyjść na spotkanie przygotowano czat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego Wiesławem Witkiem. Dodatkowo każdy mógł swoje uwagi wysyłać drogą elektroniczną lub pocztową. Uwag i propozycji do zmian było około tysiąca. Teraz ZTM obiecuje, że wszystkie przeanalizuje.

Głównym założeniem projektu zmian jest wycofanie z ul. Powstańców Śląskich linii 112 i 184, których znaczny odcinek tras pokrywa się z uruchomionym połączeniem tramwajowym i przeniesienie pozyskanych w ten sposób autobusów do obsługi rejonów, gdzie obsługa komunikacyjna wymaga poprawy. Przede wszystkim do intensywnie rozbudowujących się osiedli położonych przy ul. Obrońców Tobruku. Zaproponowane zmiany obejmują łącznie funkcjonowanie 5 linii autobusowych.

Najwięcej postulatów pasażerowie przekazywali odnośnie linii 112.Passażerowie nie zgadzają się na jej skrócenie z Bródna do pętli Chomiczówka. Mieszkańcy Bemowa podkreślali, że z tego powodu stracą bezpośrednie połączenie z Bródnem oraz bardzo utrudni im to podróż między Bemowem a Bielanami. W przypadku podtrzymania przez ZTM zamiaru jej skrócenia, prosili by linia dojeżdżała choć do pętli Nowe Bemowo.

Dużo uwag mieszkańcy zgłaszali również odnośnie planów wycofania z ul. Powstańców Śląskich linii 184. Mieszkańcy Jelonek narzekali na utratę bezpośredniego połączenia z Dworcem Zachodnim i Ochotą. Ten sam argument podnosili także pasażerowie z Odolan.

Z pozytywnym przyjęciem spotkała się propozycja zwiększenia częstotliwości kursowania linii 197 na ul. Obrońców Tobruku. Mniej pozytywnie osoby biorące udział w konsultacjach odniosły się do planów korekty jej trasy między Ursusem a Bemowem, która spowodowałaby utratę połączenia z Ursusa do Ciepłowni Wola.

Osoby biorące udział w konsultacjach społecznych zwracały również uwagę na konieczność zwiększenia częstotliwości kursowania linii tramwajowych.

Źródło: informacja prasowa.