Strona główna Aktualności Inauguracja sezonu na Służewcu

Inauguracja sezonu na Służewcu

73. sezon wyścigowy na Służewcu rozpocznie się w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o godz. 14. W tym roku potrwa do 19 listopada.

Pierwszego dnia odbędzie się tam osiem gonitw, do których zgłoszono 64 konie. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego.

Na początek, w pierwszym biegu sezonu, starsze folbluty będą rywalizowały w handikapie o Nagrodę Dandolo. Ciekawostką jest trzeci z rzędu udział w tej gonitwie trenowanego przez Macieja Jodłowskiego Szameta. Oprócz niego do tego wyścigu zgłoszono m.in. Bowiego, Suwenira i Novitora, które w zeszłym sezonie zaprezentowały się służewieckiej publiczności z dobrej strony.

Interesująco zapowiada się trzecia niedzielna gonitwa, czyli Memoriał Tomasza Dula, do którego zgłoszonych zostało siedem trzyletnich ogierów. Najwyższą wagę w handikapie generalnym mają irlandzkie Blue Connoisseur i Freddyisready oraz polski Magnetic. Niezłe są także Umberto Caro i Strzelin.

Dość ciekawie zapowiada się również gonitwa piąta z udziałem trzylatków. Chociaż jest to bieg III grupy, to wystąpią w nim konie, z którymi trenerzy wiążą spore nadzieje: Eluzzam, Chant Soldier, Piemont, Polish Spirit, Meltimo, Illdowhatican oraz Almenar.

Pierwszy dzień wyścigowy zakończy bieg o Nagrodę Skowronka. Młody służewiecki trener Maciej Kacprzyk zgłosił do niego aż trzy bardzo mocne „Alkhalediahy”: Shadwana, Burkana i Salmana. O płatne miejsca powinny powalczyć także pozostałe silne araby – Szakur, Etorio, Estarion i Horacy.

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość poskakać na minibungee, pojeździć na kucykach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a po szaleństwach na placu zabaw będą mogły zjeść darmową watę cukrową. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na zgłodniałych widzów czekać będzie strefa gastronomiczna.

Jak najlepiej dostać się w niedzielę na tor? Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor „wyścigowym” autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.

Bilety wstępu kosztuję od 5 zł. Dzieci i młodzież szkolna do 18 lat oraz seniorzy powyżej 65. roku życia wchodzą za darmo.

W 2017 roku zaplanowano łącznie 452 gonitwy: 269 biegów dla folblutów, 163 dla arabów i 20 dla kłusaków francuskich. Łączna pula nagród nieznacznie przekroczy 8 mln zł. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2017 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (23 kwietnia), Nagrodę Rulera (21 maja), Derby Galę (2 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (30 lipca), Dzień Arabski (20 sierpnia), Nagrodę St. Leger (27 sierpnia) oraz Wielką Warszawską (24 września).