Strona główna Aktualności Kradli metal z prywatnej posesji

Kradli metal z prywatnej posesji

fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Woli i Bemowa zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku. Ich łupem padły elementy metalowe.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że kilka osób szabruje budynek na terenie prywatnej posesji. Na miejscu zauważyli, że brama wjazdowa jest zniszczona, zabezpieczenie zostało zerwane, a przy budynku stoi zaparkowany bus. W pomieszczeniach pięciu mężczyzn było zajętych przygotowywaniem łupu. Policjanci z Woli przy wparciu funkcjonariuszy z Bemowa zatrzymali mężczyzn.

22-letni Adrian P., 26-letni Krzysztof K., 31-letni Sebastian S., 37-letni Michał K. i 44-letni Paweł M. trafili do policyjnej celi. Dodatkowo okazało się, że 37-letni Michał K. jest poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece w celu odbycia kary więzienia.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego ustalono, że 44-latek ma na sumieniu podobne przestępstwo, gdzie straty wyniosły niemalże 36 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.