Strona główna Aktualności Małe zainteresowanie budżetem partycypacyjnym

Małe zainteresowanie budżetem partycypacyjnym

2585 osób zagłosowało dotychczas na Bemowie na projekty budżetu partycypacyjnego – wyliczył urząd miasta. Oznacza to, że na każdy 1000 mieszkańców naszej dzielnicy w głosowaniu wzięło udział 21 osób. To jeden z najgorszych wyników w całej Warszawie.

Najlepiej pod tym względem wypada Żoliborz (74 osoby na 1000 mieszkańców), Białołęka (51 osób) i Wawer (40 osób), a najgorzej – Śródmieście (16 osób), Praga-Północ i Rembertów (po 26 osób na 1000 mieszkańców).

Pod koniec maja zakończył się etap weryfikacji 2782 projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Weryfikacja pod względem formalno-prawnym trwała do 8 maja. W przypadku negatywnej weryfikacji, autorzy mieli 3 dni na odwołanie się od takiego wyniku. Do burmistrzów dzielnic wpłynęło ponad 170 odwołań.

W czwartej edycji budżetu partycypacyjnego – podobnie jak w zeszłym roku – ok. 80% projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie; 417 (15 proc.) pomysłów zostało wycofanych przez samych projektodawców.

Mieszkańcy Warszawy wybiorą projekty podczas głosowania, które trwa do 30 czerwca. Zagłosować można elektronicznie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub osobiście w miejscach wyznaczonych przez dzielnice. Nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie.

Do 14 lipca 2017 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które będą zrealizowane w 2018 roku.