Strona główna Komunikacja Metro w Google Street View

Metro w Google Street View

Stacje I linii warszawskiego metra można oglądać w Google Street View. W sieci są także wszystkie stacje II linii. Warszawskie metro można więc oglądać z każdego zakątka świata.

Można już zrobić wirtualny spacer po stacjach I linii metra korzystając z Google Street View. Do zamieszczonych już na Mapach Google spacerów po stacjach odcinka centralnego II linii dołączyło 21 peronów stacji M1 i większość dostępnych dla sprzętu Google Street View przejść prowadzących na te perony. Panoramiczne zdjęcia 360° umożliwiają wirtualne odwiedziny na wszystkich stacjach warszawskiego metra.

Zespół Street View fotografował perony i antresole po zamknięciu stacji, w czasie przerw nocnych. Zdjęcia wykonano przy użyciu Trolleya – niewielkiego, pchanego przez człowieka wózka. Wyposażony jest w aparat, który wykonuje zdjęcia panoramiczne oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Urządzenie wykonuje zdjęcia co kilka metrów, tak więc przejście całego peronu stacji (od 120 do około 140 m) wraz z antresolami zajmowało niemalże całą przerwę nocną.