Strona główna Aktualności Noc Muzeów już w ten weekend

Noc Muzeów już w ten weekend

14233574913_8d0a1a15bd_zNoc Muzeów w tym roku odbędzie się 16 maja. W tych dniach wiele warszawskich instytucji kultury i nie tylko „otworzy się” na zwiedzających. Sprawdziliśmy, co będzie się działo na Bemowie.

Bemowo pierwszy raz będzie uczestniczyć w Nocy Muzeów. Jako debiutant przygotowało moc atrakcji dla mieszkańców.

W filii Bemowskiego Centrum Kultury (ul. Zachodzącego Słońca 25) będzie okazja wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Bemowskie Koło Gospodyń i Ciało i Zdrowo. Po zajęciach na uczestników czeka dobra kolacja.

„Bemowiacy. Historie z naszej dzielnicy” to ekspozycja zdjęć przygotowana przez Cyfrowe Archiwum Bemowa, a wyprodukowana przez Bemowskie Centrum Kultury. Fotografie pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców i mieszkanek Bemowa.

Finał projektu „Dźwięczność” skierowanego do młodzieży z Ełku i warszawskiego Bemowa, pasjonującej się muzyką i chcącej doskonalić swój warsztat twórczy. Działania skupiają się na rozwijaniu kompetencji kreatywnych, takich jak otwartość czy oryginalność, a także technologicznych: znajomość podstaw technik nagraniowych i programów do rejestracji i produkcji. Głównym celem jest muzyczna edukacja technologiczna w bezpośrednim kontakcie z twórcami-mentorami.

Filmowe wspomnienie z Bemowa to akcja, w trakcie której każdy będzie mógł nagrać swoje własne wspomnienie związane z Bemowem. Następnie zostaną zmontowane w klip filmowy.

W ramach programu „Warszawa czyta” wyświetlone zostaną filmy o blokowiskch: Z mojego okna, Bródno 2000, Wspólna sprawa, 4 x Dudziarska oraz Wieżowiec.
Udział we wszystkich wydarzeniach odbywających się podczas Nocy Muzeów jest bezpłatny.