Strona główna Aktualności Oszuści zbierali „datki” dla głuchoniemych

Oszuści zbierali „datki” dla głuchoniemych

fot. Pixabay.com

Bemowscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy zbierali pieniądze na rzecz nieistniejącego stowarzyszenia głuchoniemych. Wyłudzali datki w jednym ze sklepów w dzielnicy.

Około godz. 13 policjanci z z Bemowa otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów kobieta i dwóch mężczyzn zbierają pieniądze od klientów sklepu. Z ustaleń wynika, że kobieta i mężczyźni zaczepiali klientów i wyłudzali od nich pieniądze, podając się za kwestionariuszy jakiejś fundacji. Okazało się, że posiadali oni przy sobie listę darczyńców na rzecz nieistniejącego stowarzyszenia dla głuchoniemych oraz gotówkę. W pojeździe, który należał do jednego z mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili czyste listy darczyńców wraz z pieniędzmi.

Policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzane osoby usłyszały zarzut oszustwa. Policjanci z Woli we wrześniu ubiegłego roku zatrzymali dwie osoby w wieku 19-lat zajmujące się podobnym procederem. Wówczas te osoby również usłyszały zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.