Strona główna Aktualności Pierwsza impreza w Alei Sportów Miejskich już w najbliższy weekend

Pierwsza impreza w Alei Sportów Miejskich już w najbliższy weekend

W sobotę przy ul. Pełczyńskiego 22G otwarta zostanie Aleja Sportów Miejskich. 

Aleja Sportów Miejskich to wielofunkcyjna przestrzeń sportowo-rekreacyjna, która ma łączyć pokolenia. – Największą wartością tego obiektu jest możliwość współdziałania z różnymi grupami wiekowymi, gdyż w jednym miejscu funkcjonować będą m.in. tor do gry w boule, stanowiska do szachów, plac zabaw dla dzieci czy boisko do gry w bike polo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi burmistrz Bemowa Krzysztof Strzałkowski.

Impreza otwarcia będzie pierwszym z cyklu wydarzeń, które odbywać się będą na alei. – To wyjątkowe w skali Warszawy miejsce musi tętnić życiem, dlatego wspólnie z mieszkańcami, miejskimi aktywistami oraz organizacjami pozarządowymi będziemy chcieli stworzyć przyjacielską i otwartą strefę działań kreatywnych i animacji – zapowiada burmistrz Strzałkowski.

W sobotę i niedzielę w godz. 12-20 odbędzie się tam 9. edycja imprezy Szablon Dżem. Jest to wydarzenie związane ze sztuką ulicy, a dokładniej z malarską techniką szablonu. Będzie można podziwiać w akcji artystów z kilku miast Polski oraz z zagranicy. Będzie to również okazja, by spróbować swych sił po raz pierwszy w tej technice lub doskonalić swój warsztat.

Ciekawie zapowiada się też tworzenie mini makiety Alei Sportów Miejskich oraz wyrób biżuterii z makaronu i biżuterii recyklingowej. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, pograć w gry planszowe, czy też stworzy swoje własne i niepowtarzalne ramki do zdjęć. W programie będą także m.in. pokazy żonglerki, akrobatyki i gimnastyki oraz jazdy na monocyklu.

W najbliższym czasie na Alei Sportów Miejskich odbywać się będą zajęcia dla seniorów, zumba, zajęcia taneczne i nauka gry w boule. Nawiązana została także współpraca z koszykarskim zespołem Legii Warszawa. Planowane jest uruchomienie kina plenerowego oraz trwają prace nad zagospodarowaniem pawilonu, który znajduje się na Alei Sportów Miejskich. Mieszkańcy będą mogli także za darmo wypożyczać sprzęt sportowy. Obiekt będzie czynny codziennie w godz. 9-22.

Dzielnica na budowę obiektu przeznaczyła prawie 2 mln zł.