Strona główna Aktualności Po pijanemu zwyzywali policjantów

Po pijanemu zwyzywali policjantów

fot. Pixabay.com

Nietrzeźwy mężczyzna obrażał policjantów, a jego równie nietrzeźwy kompan miał orzeczony sądowy prowadzenia pojazdów. Obaj próbowali odjechać samochodem i uniknąć za to odpowiedzialności. 

Policjanci z bemowskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego usłyszeli, jak pasażer z volkswagena krzyczy w ich stronę, używając słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz wykonując gest środkowym palcem. Zaraz po tym wraz z kierowcą próbowali odjechać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi, używając sygnałów świetlnych. Pojazd się zatrzymał.

31-letni pasażer przez cały czas zachowywał się agresywnie wobec policjantów. Okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 49-letni kierujący również był pod wpływem alkoholu i też miał ponad dwa promile. Do tego wyszło na jaw, że mężczyzna ma 36-miesięczny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna, nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty karne. Pasażer usłyszał zarzut znieważenia policjantów, a kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.