Strona główna Aktualności Pokażą unikatowe zdjęcia Bemowa

Pokażą unikatowe zdjęcia Bemowa

Od przyszłego tygodnia będzie można oglądać zdjęcia pochodzące z prywatnych zbiorów mieszkańców i mieszkanek Bemowa.

27 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18 w Filii Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Zachodzącego Słońca 25 (budynek Szkoły Podstawowej) otwarta zostanie wystawa „Bemowiacy. Historie z naszej dzielnicy”.

„Jesteśmy Bemowiakami. Naszą przestrzeń wyznaczają bloki z wielkiej płyty poprzetykane starymi domkami osiedla-ogrodu Jelonek i śladami powojennego lotniska, na którego tle pozował Andrzej Łapicki. Linia 122 dowozi nas do lasu skrywającego przedwojenne Boernerowo. Mamy też jedyną w swoim rodzaju linię tramwajową 20” – informują organizatorzy.

Wystawa zdjęć będzie prowadzić od odległych czasów osiedli w budowie i budzących się do życia podwórek, przez kadry z ulubionych sposobów spędzania czasu wolnego, po obrazy z rodzinnych uroczystości.

Fotografie pochodzą z prywatnych archiwów mieszkańców i mieszkanek Bemowa. Blisko 60 zdjęć po raz pierwszy zostanie pokazanych publicznie .

Wystawa została przygotowana przez Bemowskie Centrum Kultury Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy i Cyfrowe Archiwum Bemowa. Współpraca: Mariusz Reyman i Edward Kołodziejczyk.

Źródło: materiały prasowe.