Strona główna Aktualności Próbowali włamać się do mieszkania

Próbowali włamać się do mieszkania

1-51232Dzięki postawie obywatelskiej mieszkańca udało się złapać dwóch obywateli Gruzji, którzy próbowali włamać się do jednego z mieszkań.

Policję zawiadomił mieszkaniec Bemowa. Z informacji jaką przekazał wynikało, że w bloku przy ul. Wyki znajdują się dziwnie zachowujące się osoby. Pod wskazany adres natychmiast wysłano patrol. Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli stojącego na tzw. czatach mężczyznę. Kiedy zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, próbował uciekać. Błyskawicznie został obezwładniony i przewieziony do komendy. W tym samym czasie druga załoga zatrzymała drugiego z mężczyzn. Ustalono, że próbowali włamać się do dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań na ostatnim piętrze w bloku. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady na miejscu zdarzenia.

Włamywaczami okazali się obywatele Gruzji w wieku 25 i 26 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: policja.waw.pl