Strona główna Aktualności Psy z „Palucha” na Bemowie

Psy z „Palucha” na Bemowie

Psy ze Schroniska Na Paluchu będą szukać nowych właścicieli w sobotę, 29 lutego, w godz. 10-15 spacerując po parku Fort Bema. W ramach akcji Adoptuj warszawiaka mieszkańcy mogą porozmawiać o przygarnięciu czworonoga do domu i bezpłatnie zaczipować zwierzę.

W trakcie spotkania otwarte będzie także stoisko bezpłatnego znakowania zwierząt – właściciele, którzy chcą zaczipować pupila, proszeni są o wzięcie jego książeczki zdrowia. W namiocie Palucha będzie można otrzymać kubek, jak i bawełnianą torbę w zamian za symboliczną darowiznę.

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie w miejskiej przestrzeni podczas wydarzeń kulturalnych, jak i na imprezach biegowych. Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili placówki przy ul. Paluch 2, a są zainteresowani przygarnięciem psa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Schroniska oraz innych wielbicieli zwierząt, liczba pupili Palucha jest teraz rekordowo niska. Obecnie na nowy dom czeka 526 psów i kotów.