Strona główna Życie miasta Radna Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta...

Radna Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy

fot. Materiały prasowe

Radna Warszawy i znana piosenkarka Krystyna Prońko dołączyła do samorządowców wspierających kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy.

Radna Prońko jest już czwartą warszawską radną Platformy Obywatelskiej, która w ciągu ostatnich kilka dni postanowiła odejść z tej partii. – Popieram Jacka Wojciechowicza – zadeklarowała na środowej konferencji prasowej.

W sobotę na podobny krok zdecydowała się trójka innych radnych PO: Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski. Niewykluczone, że Akcja Warszawa Jacka Wojciechowicza będzie miała w Radzie Warszawy własny klub radnych. Niezależnego kandydata na prezydenta Warszawy poparli też m.in. były wojewoda Jacek Kozłowski, były burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski i wiceburmistrz Ursusa Wiesław Krzemień.

– Pani Krystyna Prońko jako radna ze zrozumiałych względów zajmowała się sprawami kultury – komentował Jacek Wojciechowicz. – Wiele się w tej dziedzinie udało, ale wiele jest jeszcze do zrobienia…

– Więcej się nie udało – podsumowała krótko radna Prońko.

Jak zapowiedział Wojciechowicz, w jego programie priorytetami będą kultura i edukacja jako wyznaczniki nowoczesnej, otwartej i tolerancyjnej Warszawy. – Z tego poparcia niezwykle się ciesze, bo kultura jest dla mnie szczególnie ważna – mówił Wojciechowicz.

Kolejne osoby popierające Jacka Wojciechowicza zaprezentowane zostaną w tym tygodniu.