Strona główna Aktualności Skok na kiosk

Skok na kiosk

1-49482W ręce policji wpadły trzy osoby, które w nocy włamały się do kiosku. W torbach zapakowanych po brzegi były papierosy i bilety komunikacji miejskiej.

Około pierwszej w nocy policjanci zauważyli trzy osoby, które szybkim krokiem szły wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Dwóch mężczyzn i kobieta mieli ze sobą torby po brzegi wypełnione paczkami papierosów. Dziwne zachowanie przykuło uwagę policjantów, którzy postanowili wylegitymować trójkę przechodniów. Na widok policji jedna z osób wyrzuciła torbę i zaczęła uciekać w kierunku ogródków działkowych.  Natychmiast zatrzymano 37-latków Agnieszkę Z. i Cezarego N., część policjantów ruszyła w pościg za trzecią osobą.

Okazało się, że złapane osoby chwilę wcześniej włamały się do pobliskiego kiosku. Na miejscu zauważono, że drzwi do budynku zostały wyłamane, a wewnątrz były widoczne wyraźne ślady plądrowania. Właściciel potwierdził włamanie do swojego kiosku oraz kradzież papierosów, biletów komunikacji miejskiej i pieniędzy na łączną kwotę około 20 tys. złotych.

Agnieszka Z., Cezary N. i 33-letni Przemysław N. trafili do komisariatu przy ul. Raginisa, gdzie usłyszeli zarzuty współudziału w kradzieży z włamaniem. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast kobietę objęto policyjnym dozorem. Całej trójce grozi 10 lat więzienia.

Źródło: policja.waw.pl