Strona główna Aktualności Taniec to nie tylko kroki

Taniec to nie tylko kroki

Rozmowa z Robertem Kochankiem, wybitnym polskim tancerzem, choreografem znanym na parkietach polskich i zagranicznych. Popularność zdobył głównie poprzez udział w show TV „Taniec z gwiazdami”. 

Panie Robercie, nie widać pana ostatnio w TV, w mediach raczej również cisza. Co się z panem dzieje?

To tylko chwilowa cisza, zaplanowana. Postanowiłem przelać swoje doświadczenie na młodszych tancerzy, być może przyszłe gwiazdy taneczne.

Czy to znaczy, że prowadzi pan jakieś zajęcia taneczne?

Tak, prowadzę zajęcia w swojej szkole. Od niedawna na mapie Warszawy powstało nowe miejsce – Studio Tańca Robert Kochanek. To wyjątkowe miejsce. Kładziemy nacisk na przyjazną atmosferę i komfort na zajęciach. Koncentrujemy się głównie na dzieciach, młodzieży i grupie „aktywni 50+”, chociaż mamy również zajęcia dla dorosłych – singli i par.

Wspomniał pan, że koncentruje się pan głównie na grupie dzieci. Czy może pan coś więcej powiedzieć?

Wychodzimy do dzieci z propozycją zajęć, gdyż naszym głównym celem jest zmienić trend dzisiejszych czasów. Dzisiaj dzieci i młodzież siedzą godzinami przed komputerami, TV, większość z nich ma komórki, smartfony – technika w dużym stopniu zmniejsza aktywność fizyczną. Chcemy poprzez nasze zajęcia zarazić te dzieci -bakcylem- tanecznym. Taniec to nie tylko kroki, taniec to kultura osobista, kształtowanie osobowości, rozwój wewnętrzny,  a przy okazji zdrowy styl życia. Muzyka i ruch to najlepsze lekarstwo na psychikę, ale również na rozwój fizyczny.

Czy pana zajęcia są skierowane do jakiejś konkretnej grupy dzieci? 

Dajemy szansę każdemu dziecku, bo nawyki należy kształtować od najmłodszych lat. Dodam, że w chwili obecnej rozpoczynamy współpracę z pewną fundacją. Tworzymy projekt, który pomoże dzieciom z domów dziecka zrealizować taneczne marzenia. Nie chcę na chwilę obecną zdradzać więcej informacji, do czasu, gdy nie dopracujemy wszystkich szczegółów. Mogę tylko dodać, że w naszym studiu kładziemy nacisk na to, aby grupy były nieliczne, a nasi instruktorzy mieli indywidualny kontakt
z każdym dzieckiem, uczestnikiem zajęć.

Podobno w pana szkole odbywają się zajęcia rodzinne?

Tak, nasze studio wychodzi również z propozycją zajęć dla rodziców w tym samym czasie, kiedy ich pociechy mają swoje zajęcia. Taka inicjatywa wyszła od jednej z mam. Zamiast czekać na swoje dziecko w recepcji studia, mamy spędzają ten czas na swoich zajęciach. Tak więc w tym samym czasie odbywają się zajęcia na dwóch salach – na jednej są dzieci, a na drugiej mamy. Przyjemne z pożytecznym, a jednocześnie oszczędność czasu dla rodziców.

Wspominał pan o grupie „aktywni 50+”…

Według nas jest to grupa wiekowa, która w dzisiejszych czasach jest traktowana „po macoszemu”. Ludzie w sile wieku, ale jednocześnie pozostawieni samym sobie. Naszym głównym celem jest zorganizowanie tej grupie wiekowej wolnego czasu w miłej atmosferze, przy muzyce, w tańcu, umożliwienie jej wyjścia i nowych aktywności. To również szansa na zawarcie kolejnych znajomości. Oprócz typowych zajęć dla grupy tej planujemy organizować także wieczorki taneczne, ale to jest szeroki temat
i wymaga większego omówienia.

Czy jest coś jeszcze, o czym warto byłoby wspomnieć?

Myślę, że tak. Oprócz cyklicznych zajęć w studiu organizujemy także obozy, wyjazdy taneczne weekendowe, zimowe i letnie dla wszystkich grup wiekowych. Uczestniczymy w różnych projektach, realizujemy zgłoszenia dotyczące oprawy choreograficznej
i artystycznej na eventach organizowanych przez firmy zewnętrzne. Ogólnie ujmując, dzieje się u nas sporo, mimo tego, że jesteśmy na rynku zaledwie kilka miesięcy.

Panie Robercie, czy powyższe oznacza to, że nie mamy szansy oglądać pana umiejętności tanecznych?

Na chwilę obecną staram się poświęcić maksymalną ilość czasu na swoje Studio Tańca. Wykonuję pokazy taneczne w ramach zamówień eventowych. Obecnie jestem w trakcie realizacji kolejnego projektu muzyczno-tanecznego, związanego z Hiszpanią, Kubą, Argentyną… I tyle mogę na ten moment zdradzić. Cały czas prowadzę zajęcia taneczne, tym razem już wyłącznie w swoim studiu. Zainteresowanych zapraszam do siebie.

Studio Tańca Robert Kochanek
www.robertkochanek.pl
fan page: Studio Tańca Robert Kochanek
tel. 888 22 22 10