Strona główna Aktualności Trzeci odcinek Rajdu Barbórka

Trzeci odcinek Rajdu Barbórka

Tegoroczny Rajd Barbórka tradycyjnie już zamknie rajdowy sezon w Polsce. Jeden z ostatnich etapów odbędzie się na Bemowie. 

Pierwszy odcinek specjalny tegorocznej Barbórki ruszy 6. grudnia, w sobotę, o godz. 7.50. „Powracamy na sprawdzone trasy zlokalizowane na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, które przypadły do gustu zarówno kibicom, jak i zawodnikom” – czytamy w zapowiedzi. Całkowitą nowością będzie natomiast próba STW Center, którą kierowcy – podobnie jak wszystkie inne odcinki – przejadą dwukrotnie. W pierwszej pętli o godz. 8.53, a następnie o godz. 12.22.

Trzeci odcinek to Autodrom Bemowo. Kierowcy pojawią się tam o godz. 10.16 oraz 13.35. Na Bemowie zlokalizowany będzie także serwis, chętnie odwiedzany przez rajdowych kibiców.

Wisienką na barbórkowym torcie jak zwykle będzie odcinek Karowa. Kryterium Asów, jedna z najbardziej prestiżowych prób w całym rajdowym kalendarzu, ruszy o godz. 18.

Tegoroczną nowością w wyścigu jest podział na klasy. Będzie on uzależniony od pojemności skokowej silnika i rodzaju użytego napędu:

-Klasa 1: samochody do 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś

-Klasa 2: samochody powyżej 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś oraz samochody z silnikiem doładowanym (niezależnie od pojemności) i napędem na jedną oś

-Klasa 3: samochody z napędem na obie osie (niezależnie od pojemności i rodzaju zasilania silnika)

W tym roku organizatorzy nie zaplanowali odcinka kwalifikacyjnego. W zamian, w piątek, kierowcy będą mogli przejechać odcinek testowy. Udział w przejazdach nie jest obowiązkowy.