Strona główna Komunikacja Uliczne remonty na Bemowie

Uliczne remonty na Bemowie

fot. Pixabay.com

W tym roku wyfrezowana zostanie ulica Człuchowska na odcinku: Powstańców Śląskich – Lazurowa – zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich.

Na liście rezerwowej (czyli ulic do frezowania czekających na finansowanie) znalazła się Połczyńska na odcinku: Powstańców Śląskich – Szeligowska.

W tym roku ruszyć ma też przebudowa ul. Lazurowej. Ulica zostanie przebudowana na odcinku o długości 1,9 km – od skrzyżowania z ul. Sterniczą do Górczewskiej. Na skrzyżowaniach z ulicami: Szobera, Batalionów Chłopskich, Człuchowską oraz Siemiatycką pojawi się sygnalizacja świetlna. Po obydwu stronach ulicy wybudowane zostaną chodniki oraz drogi rowerowe. Posadzone zostaną także drzewa oraz krzewy. Prace budowlane ruszą w przyszłym miesiącu, zakończenie planowane jest na marzec 2018 r. Wykonawcą jest Skanska, koszt to 24 mln zł.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2017 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.