Strona główna Aktualności W lutym nie będziesz się nudzić

W lutym nie będziesz się nudzić

bemowskie centrum kulturyBemowskie Centrum Kultury i Klub Karuzela zapraszają do udziału w wielu ciekawych wydarzeniach. Prezentujemy kalendarz imprez na najbliższy miesiąc.

8 lutego (niedziela) godz. 11 i 13 – Najmłodsi będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne „Przez różową szybkę”. Spektakl to opowieść na podstawie baśni Ewy Szelburg-Zarembiny, która zaprasza  do niezwykłego świata magii. Przedstawienie odbędzie się w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 10 zł.

11 lutego (środa) godz. 18 – warto odwiedzić Klub Karuzela, gdzie Bemowskie Koło Gospodyń będzie przygotowywać potrawy kuchni bezglutenowej. BKG to inicjatywa skierowana do mieszkanek Bemowa w różnym wieku. Pierwsze spotkanie połączone będzie z warsztatami kulinarnymi. Wstęp wolny.

12 lutego (czwartek) godz. 18 – odbędzie się inauguracja spotkań Pracownia Podróży. Pasjonaci podróży będą mogli cyklicznie spotykać się w Klubie Karuzela, by podzielić się doświadczeniami i wspomnieniami z wycieczek po świecie. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Wstęp wolny.

13-14 lutego (piątek-sobota) godz. 18 – Sala Koncertowa w Bemowskim Centrum Kultury wypełni się kabareciarzami, wszystko za sprawą eliminacji do 31. Przeglądu Kabaretowego PAKA. Zgłosić może się każdy, kto lubi dowcipy i nie boi się występów przed publicznością. Bilety w cenie 20 zł.

17 lutego (wtorek) godz. 18 – gościem Klubu Karuzela będzie pisarka Anna Liber. Tematem spotkania będzie jej debiut poetycki – tomik poezji „Myśli ukryte”. Wstęp wolny.

21 lutego (sobota) godz. 13 – Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty śpiewu i perkusji dla dzieci z Karoliną Cichą. Uczestnicy dowiedzą się, jak nogi mogą pomóc w zapamiętaniu rytmu pieśni, a efekty pracy warsztatowej zaprezentowane zostaną podczas koncertu „Wieloma językami”. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: malgorzata.sachryn@artbem.pl.

21 lutego (sobota) godz. 17.30 – odbędzie się spotkanie „Między Wschodem a Zachodem” . Gośćmi będą Katarzyna i Paweł Winiarscy z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach. Opowiedzą, jak uczyli się nowego języka historii, o swoich działaniach edukacyjnych i Teatrze w Teremiskach. Wstęp wolny.

22 lutego (niedziela) godz. 11.30 i 13 – dzieci będą mogły wziąć udział w Teatralnym Poranku Bajkowym i poznać historię Guliwera. Główny bohater podczas swojej pierwszej morskiej podróży dociera do lądu, gdzie żyje lud zwany Liliputami. Bilety w cenie 10 zł.

23 lutego (poniedziałek) godz. 18 – odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Magiczne miejsca Bemowa i inne inspiracje”. Tytułowa część wystawy obejmuje uroki Bemowa i czerpie inspirację z oryginalnych i niepowtarzalnych miejsc, jakie znajdują się w tej części miasta. Wstęp wolny.

27 lutego (piątek) godz. 20 – Klub Karuzela zaprasza na Teatr 59 minut, a w nim „Niekończącą historię” napisaną przez Artura Pałygę. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: teatr@59minut.pl, 509-274-071.