Strona główna Komunikacja Warszawiacy coraz bardziej lubią tramwaje

Warszawiacy coraz bardziej lubią tramwaje

Spółka Tramwaje Warszawskie spytała warszawiaków, co sądzą na temat podróży tramwajami po stolicy. Oceny są lepsze niż trzy lata temu.

Tramwaje w stolicy zbierają świetne oceny. W ciągu ostatnich trzech lat przybyło warszawiaków zadowolonych z tego środka transportu. W 2014 zadowolonych pasażerów było 92 proc., a w 2017 roku – już 94 proc.. Z badań wynika także, że regularnie (czyli co najmniej kilka razy w tygodniu) tramwajami po Warszawie jeździ ponad 570 tysięcy osób.

Skąd tak dobre oceny? Bo tramwaj nie stoi w korkach – takiej odpowiedzi udzieliło 74% pasażerów wybierających podróż po miejskich szynach. Doceniają oni także szybkość, komfort i wygodę jazdy a także częstotliwość oraz punktualność. Pasażerowie chwalą także kamery i monitoring w tramwajach. Ich obecność w pojazdach powoduje poczucie większego bezpieczeństwa w ocenie 86 proc. badanych korzystających z tramwajów.

Pasażerowie jeżdżący tramwajami bardzo wysoko oceniają jakość obsługi motorniczych. Łącznie, bardzo dobrze i raczej dobrze pracę motorniczych ocenia aż 86 proc. korzystających z tramwajów. W ocenie pasażerów motorniczowie są ubrani schludnie i czysto. Pasażerowie przyznawali, że prowadzący tramwaje częściej niż trzy lata temu czekają widząc pasażera biegnącego do tramwaju, są bardziej uprzejmi oraz prowadzą tramwaj w wygodny dla podróżujących sposób.

75 proc. mieszkańców Warszawy uważa, że liczba tras tramwajowych powinna wzrosnąć. To jeden z efektów budowy nowej linii tramwajowej na Białołękę, która zdobyła dużą popularność wśród mieszkańców Tarchomina. Z nowych linii tramwajowych będą się cieszyć kolejni mieszkańcy – Tramwaje Warszawskie zbudują trasę do Wilanowa i na Gocław. Na razie trwają przygotowania do tych inwestycji – opracowywanie dokumentacji i szczegółowych planów.