Strona główna Aktualności Wiejska idylla w Forcie Bema?

Wiejska idylla w Forcie Bema?

Miejscy aktywiści wpadli na pomysł stworzenia ogrodu, pasieki i łąki na terenie Fortu Bema.  

Fundacja Łąka i Pszczelarium razem z mieszkańcami Bemowa chce stworzyć ogród społeczny na terenie Fortu Bema. Swój pomysł już przedstawili burmistrzowi w liście. Na czym on polega?

– Tworzymy zupełnie nową jakość przestrzeni miejskiej. Nasza koncepcja to ogród z sadem, pasieką i kwietną łąką. Pierwsze drzewa w sadzie już w Forcie Bema rosną, kolejne będą dosadzane. Łąkę obok obsiejemy typowymi dla Mazowsza dzikimi gatunkami roślin. A na warzywnej grządce mieszkańcy będą mogli uprawiać rośliny jadalne. Już wkrótce będzie zielono, mieszkańcy będą mogli tutaj odpoczywać i spędzać wspólnie czas, jednocześnie pracując i robiąc coś pożytecznego – snuje plany Karol Podyma z Fundacji Łąka, współorganizator projektu.

Wizja ogrodu zakłada, że nie będzie tylko kolejnym miejscem rekreacji, ale ma także pełnić funkcję edukacji ekologicznej mieszkańców i uczniów z Bemowa. Odbywać się mają wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych botaników, ornitologów, entomologów, pszczelarzy i ogrodników. Mieszkańcy mają spotykać się, żeby brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Według założeń aktywistów, ogród miałby być dostępny dla wszystkich.

Każda osoba zainteresowana tworzeniem zielonej przestrzeni w mieście może dołączyć do lokalnych aktywistów na profilu: www.facebook.com/ogrodfort.

Źródło: materiały prasowe