Strona główna Aktualności Wielkie święto wolskich kotów

Wielkie święto wolskich kotów

Wolski Dzień Kota po raz pierwszy zostanie zorganizowany 17 lutego (wtorek) w Cafe Furkot. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na domki dla kotów wolno żyjących.  

7 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Po raz pierwszy oficjalnie obchodzić go będziemy również na Woli. Organizatorami są: stowarzyszenie Wola Zmian i fundacja Jeden Muranów.

‒ Zorganizowaliśmy na Facebooku konkurs na najbardziej wolskiego kota. Można w nim wziąć udział już teraz – mówi prezes Woli Zmian Aneta Skubida. ‒ Wystarczy wejść na profil Woli Zmian i zgłosić kandydaturę swojego wąsacza albo wysłać jego zdjęcie (i kilka słów opisu) na adres: biuro@wolazmian.pl. Wygra kot, który zdobędzie najwięcej „lajków”.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 17 lutego o godz. 19 w Cafe Furkot przy ul. Chłodnej 2/18. Na zwycięzców czekają nagrody: „złota” kuweta, legowiska, zapas karmy, profesjonalna sesja zdjęciowa, a także prezentacja w „Przeglądzie Wolskim”.

W niedzielę ruszyła też zbiórka pieniędzy na domki dla kotów wolno żyjących w naszej dzielnicy.  ‒ Są one bardzo potrzebne, bo zwierzęta chowają się przed chłodem na przykład na kołach samochodów – tłumaczy prezes fundacji Jeden Muranów Marek Ślusarz. ‒ Jeśli kierowca nie zauważy odpoczywającego kota, może skończyć się to tragicznie. Domki, w których koty będą mogły bezpiecznie się schronić, powstają w innych miastach, na przykład w Gdańsku czy Gdyni. Niestety, w Warszawie jest ich jak na lekarstwo. Podsumowanie tegorocznej zbiórki odbędzie się również 17 lutego w Cafe Furkot.

‒ Przygotowujemy wiele atrakcji dla tych, którzy przyjdą świętować z nami – zapowiada Aneta Skubida. ‒ Mamy nadzieję, że w imprezie wezmą udział też nasi czworonożni, wąsaci przyjaciele.

W akcję włączyły się wolskie klubokawiarnie, restauracje, sklepy itp. Pieniądze na domki można wrzucać do puszek między innymi w Cafe Furkot, ToZo Cafe przy ul. Górczewskiej 80, w Kids & Friends przy ul. Skierniewickiej 14 i w klubokawiarni przy ul. Chłodnej 25. Ci, którzy chcą się dołączyć, proszeni są o wysłanie e-maila na adres: biuro@wolazmian.pl. Pełna lista miejsc, w których stoją puszki, znajduje się na stronie: www.przegladwolski.pl/dzienkota.

Autor: Mateusz Tobolewski