Strona główna Aktualności Wspomnienia o Afryce

Wspomnienia o Afryce

bemowskie centrum kulturyPasjonaci podróżowania nie mogą ominąć tego wydarzenia. O samotnym przejściu wzdłuż rzeki Kunene na pograniczu namibijsko- angolskim opowie podróżnik Paweł Kilen.

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie cyklu „Spotkań z pasją”. Gościem będzie mieszkaniec Bemowa i podróżnik Paweł Kilen. Opowie o pierwszym od 40 lat samotnym przejściu przez białego człowieka wzdłuż rzeki Kunene na pograniczu namibijsko- angolskim. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane unikalne zdjęcia mało znanych terenów Afryki południowo-zachodniej. Kilen opowie również o obyczajach i kulturze plemion Himba zamieszkujących tereny Namibii.

– Nie wiem dlaczego „białe plamy” na mapie zawsze mnie interesowały. Myślę, że generalnie ciągną każdego wariata, który czuje „misję odkrywania świata”. Stąd wziął się mój pomysł na wyprawę do północnego Kaokolandu (pogranicze namibijsko-angolskie) i marsz wzdłuż rzeki Kunene, od wodospadów Epupa, aż po granice Parku Narodowego Wybrzeże Szkieletowe w północnej Namibii. – wyjaśnia Paweł Kilen.

Spotkanie odbędzie się 5 lutego (czwartek) o godz. 19 w Sali Koncertowej BCK (ul. Górczewska 201). Wstęp wolny.