Strona główna Aktualności Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

zabawaFestiwal Docs Against Gravity, zawody szachistów i koncert muzyki francuskiej, to jedynie przykłady imprez, które czekają na mieszkańców w nadchodzących dniach.

Piątek

Przez cały weekend (15-17 maja) w Bemowskim Centrum Kultury (ul. Górczewska 201) będzie odbywać się lokalna edycja festiwalu Docs Against Gravity. W tych dniach będzie można obejrzeć jedne z najlepszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Bilety w cenie 13 zł.

Sobota

O godz. 10 na boisku Gimnazjum Nr 83 (ul. Androllego 1) odbędzie się X Bemowska Wiosna w Ringo. Zawody skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i nie tylko. W rozgrywkach mogą wziąć udział osoby w wieku od 13 do 19 lat. Zapisy od godz. 9.30.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki w urzędzie dzielnicy Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 70) odbędą się warsztaty „Drobiazgi dla mamy” (kwiaty i biżuteria). Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy: warsztaty@bemowo.waw.pl.

O godz. 16 Bemowo wypełnią dźwięki muzyki francuskiej. W Amfiteatrze w Parku Górczewska odbędzie się koncert galowy III Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2015 zorganizowanego przez Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz. Wstęp wolny.

Niedziela

IV Otwarte Mistrzostwa Szachowe to propozycja Szkoły Podstawowej Nr 321 (ul. Szadkowskiego 3). Rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.30. Najmłodsi gracze będą mieli okazję powalczyć o cenny puchar oraz inne nagrody rzeczowe.