Strona główna Aktualności Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

art bemNa najmłodszych mieszkańców czekają warsztaty i przedstawienia. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.
Sobota

Dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach wokalnych z Warsaw Afrobeat Orchestra, które odbędą się w godz. 13-15 w Bemowskim Centrum Kultury (ul. Górczewska 201). Zajęcia poprowadzą Magdalena Kuś – absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Anna Piotrowska – wokalistka, tancerka i autorka tekstów. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja pod adresem natalia.fiedorczuk@artbem.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Co to jest afrobeat? Odpowiedź na to pytanie poznamy o godz. 17.30 w Bemowskim Centrum Kultury. Kapitan Sparky (Michał Karol Lipka) przedstawi multimedialne wprowadzenie do koncertu Warsaw Afrobeat Orchestra by Kapitan Sparky. Wstęp bezpłatny.

Galeria Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 126) przygotowała specjalne wydarzenie dla starszych mieszkańców dzielnicy. W godz. 11-18 odbędą się Targi Aktywności. W programie m.in.: bezpłatne porady specjalistów (badanie słuchu, pomiar poziomu cukru, rady fizjoterapeuty), występy chórów senioralnych, zajęcia sportowe i taneczne, warsztaty artystyczne oraz konkursy z nagrodami.

Tradycyjnie w każdą sobotę Spin City (ul. Powstańców Śląskich 126a/ Cinema City Bemowo) odwiedzają komicy. Tym razem gościem Stand Up Comedy Show będzie Maciek Adamczyk. Początek imprezy o godz. 20,

Niedziela

Bemowskie Centrum Kultury rozpocznie niedzielny poranek przedstawieniem dla dzieci „Księżniczka na ziarnku grochu”. Znana baśń Andersena zaprezentowana zostanie w zupełnie nowej aranżacji. Przedstawienie odbędzie się o godz. 11 oraz 13. Bilety w cenie 10 zł.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Klub Karuzela (ul. Konarskiego 85). Spotkanie podzielone będzie na dwie części. W pierwszej wszyscy uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się grać na plastikowym kubku, bębnach azjatyckich i afrykańskich, kalimbach. W drugiej części opiekunowie-dziadkowie będą pomagać dzieciom robić instrumenty z warzyw. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat, zapisy pod adresem: natalia.fiedorczuk@artbem.pl. Udział jest bezpłatny.