Strona główna Aktualności Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

13895059579_cb790abfbf_zSpacer po forcie, a może warsztaty etnograficzne? Sprawdź, gdzie warto się wybrać w nadchodzący weekend.

Sobota
O godz. 12 w ramach projektu Folkowe Bemowo w Centrum Kultury (ul. Górczewska 201) Paweł Szamburski poprowadzi międzypokoleniowe warsztaty muzyczno-wokalne dla dzieci. Rozpoczną się od krótkiego przedstawienia charakterystycznych dla muzyki żydowskiej skal, brzmień i melodyki. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.

Urząd Dzielnicy Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 70) zachęca do udziału w warsztatach etnograficznych pt. „Etno – kuferki na zabawki”. Uczestnicy wykonają kartonowe kuferki inspirowane wzorami ludowymi. Zajęcia skierowane są do dzieci i odbędą się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat (godz. 10) i 9-12 lat (godz. 13). Wstęp wolny.

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 29 (ul. Konarskiego 6) zaprasza najmłodszych na przedstawienie teatralne pt. „Pan Malutki”. Wstęp wolny.

O godz. 18 w Bemowskim Centrum Kultury (ul. Górczewska 201) odbędzie się premiera projektu „Sztetl Warsze”, który łączy w sobie żywiołową, znakomitą muzykę. Udział biorą muzycy z zespołu Sztetl. Bilety w cenie: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Niedziela
O godz. 11.30 i 13 w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury (ul. Górczewska 201) odbędzie się przedstawienie dla dzieci „Prot i Filip”. To zabawna opowieść o dwóch przyjaciołach, których najlepiej określa powiedzenie „ kto się czubi, ten się lubi”. Bilety w cenie 10 zł.

W ramach bezpłatnych spacerów po Bemowie, mieszkańcy odwiedzą Fort Bema. Zbiórka o godz. 12 pod Lidlem (ul. Księcia Bolesława).

O godz. 10 w Hali Sportowej (ul. Obrońców Tobruku 40) odbędą się rozgrywki Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego. Uczestnicy zmierzą się w różnych grupach wiekowych. Chęć gry można zgłaszać pod adresem: sekretariat@osirbemowo.pl.